اختری: همه اعضای مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) “سپاهی” هستند

اختری: همه اعضای مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) “سپاهی” هستند

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)  افزود: پاسداران انقلاب اسلامی با تأسّی به شجاعت، استواری، ایمان و فضائل اخلاقی امام حسین(ع)، در راه حفظ آرمان‌های والای اسلام و انقلاب اسلامی و حراست از تمامیت ارضی جمهوری اسلامی، اهتمام جدی ورزیده و صحنه‌هایی فراموش نشدنی و حماسه‌هایی باشکوه آفریدند.

حجت الاسلام والمسلمین «محمدحسن اختری» به اقدام وقیحانه دونالد ترامپ در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروههای تروریستی اشاره کرد و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از ارکان اصلی نظام است که می تواند در دفاع از موجودیت و هویت جامعه نقش آفرین باشد. سپاه در طول چهل سال پیروزی انقلاب اسلامی ثابت کرده در هر برهه ای که توطئه ای نسبت به نظام صورت گرفته و یا در حال رخ دادن بوده بهترین دفاع را داشته است.

وی با تاکید بر اینکه سپاه هویت نظام را تثبیت و در بقای نظام نقش اساسی ایفا کرده است اضافه کرد: ما نباید نگران باشیم که حکومت خون آشام و ستمگرآمریکا و در رأس آن جنایتکاری مثل ترامپ سپاه پاسداران را به عنوان گروه تروریستی معرفی کند. آمریکا چه جایگاهی دارد که ما بخواهیم برای آنها حساب قائل شویم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) خاطرنشان کرد: آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همین نگاه را به نظام داشته است. شاید اگر برخی ملاحظات بین المللی نبود اصلا نیازی نبود که مسئولین ما بخواهند پاسخی به این اقدام آمریکا دهند.

حجت الاسلام اختری تاکید کرد: انقلاب اسلامی به نظر دولتمردان آمریکایی نظامی بوده که با افسارکشی آنها حرکت نکرده است، مقامات آمریکا گاو شیرده‌ای مانند عربستان را می‌خواهند که شیرش مال آنها باشد و آخورش هم در آخور آنان باشد.

وی افزود: اگر ملتی احساس هویت و استقلال کند و به آمریکایی‌ها پاسخ رد داده و آنان را طرد کند مقامات دولت آمریکا آن نظام را قبول نخواهند داشت، به جهنم که قبول ندارند، صد سال سیاه هم قبول نداشته باشند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) ایستادگی جمهوری اسلامی مقابل آمریکا را افتخاری برای نظام عنوان کرد و گفت: همه ملت‌ها و آزاداندیشان دنیا حرکت انقلاب اسلامی را افتخارآمیز می‌دانند.

اختری تاکید کرد: وجود و هستی ما براساس کینه آمریکایی‌ها نسبت به ماست. تبلور قدرت ملی، تبلور آزادی و ایستادگی در وجود مبارک سپاه است همانطور که امام فرمود اگر سپاه نباشد کشور نیست.

وی به فرموده ای از امام خمینی(ره) اشاره کرد که ارتباط با آمریکا را نهی کرده و افزود: امام تاکید داشتند که ما ارتباط آمریکا را نمی‌خواهیم و روزی که آمریکا و سیاستمداران این کشور از ما راضی شوند و ما را بپذیرند روزی است که ما از هویت اصلی خود دست کشیده‌ایم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) باید همه در هر جا و مکانی به وجود مقدس سپاه احترام بگذاریم و سپاه را اساس و کیان و هویت خودمان بدانیم؛ زیرا همانطور که امام(ره) فرمودند: “اگر سپاه نبود کشور هم نبود”.

وی اظهار داشت: هر کس که به هر نحوی در این حقیقت شک کند و دلبسته و تمایل به نگاه جنایتکارانه آمریکا و اذناب آنان داشته باشد قطعاً از لشکریان حق خارج شده است که جزو لشکریان شیطان قرار گرفته است.

آقای اختری به نمایندگی از اعضای مجمع تأکید کرد: در همین جا و در مراسم گرامیداشت روز پاسدار اعلام می‌کنیم که “همه اعضای مجمع جهانی اهل بیت(ع) سپاهی هستند و این را افتخار و ارزش می‌دانند”.

ایشان همچنین با اشاره به خسارات و ویرانه هایی که بر اثر وقوع سیل در چند شهر کشور به بار آمده گفت: مردم ایران اسلامی همواره با همت بلند در مشکلات و گرفتاری ها تلاش می‌کنند از یکدیگر سبقت بگیرند. امیدواریم بتوانیم برای جبران خسارت‌ها و مساعدت به آسیب دیدگان به سهم خود مشارکت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری با بیان اینکه امروز سیل زدگان نیاز مادی دارند که می‌تواند خسارت‌ها را جبران کند و آلام مردم سیل زده را تسکین ببخشد تصریح کرد: باران و نزولات آسمانی طی روزهای اخیر خیرات بسیاری داشته است گرچه بخاطر بی توجهی‌ها و بدمدیریتی‌ها خساراتی به بار آمده است که بخش عمده ای از آنها قابل پیگیری است.

وی به درس مهمی از این حادثه نیز اشاره کرد و گفت: نکته قابل تأمل، کمرنگ شدن احساس مسئولیت در جامعه است. ما همه عیب کار دیگران را می گیریم اما به کار خود توجه نمی کنیم. 

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه اگر من در خدمتی که بر عهده دارم کوتاهی کنم در پیشگاه خداوند مسئولم ابراز امیدواری کرد که مسئولان با بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری و با اوامر و رهنمودهای ایشان مسئولیت خود را درک و تلاششان را مضاعف کنند.