سوالات متداول

آیا برای ثبت نام باید در سایت وزارت علوم ایران (Saorg) نیز ثبت نام کنم؟
سابقاً ثبت نام در سایت وزارت علوم نیز توسط دانشجو انجام می‌شد. اما به دلیل محدودیت های موجود در سایت و مشکلات عدیده‌ای که برای متقاضیان به وجود می‌آمد، بنا شد که از این پس دانشجویان فقط در سایت دانشگاه اهل بیت ثبت نام کنند و مرحله ثبت نام در سایت وزارت علوم توسط دانشگاه انجام شود.
آیا داشتن پاسپورت برای ثبت نام الزامی است؟
داشتن پاسپورت که حد اقل یک سال از اعتبار آن در هنگام ثبت نام باقی مانده باشد، الزامی است.
آیا ریزنمرات (ترانسکریپت) برای ثبت نام اولیه در سایت لازم است؟
از آنجایی که یکی از معیارهای جذب دانشجو نمرات کسب شده در هر درس می‌باشد، لذا وجود ریزنمرات ضروری است. چنانچه دانشجو در هنگام ثبت نام در سایت دانشگاه فارغ‌التحصیل نشده باشد، می‌بایست ریز نمرات دروسی که تا زمان ثبت نام گذرانده را در سایت دانشگاه بارگذاری (آپلود) کند.
آیا اهل تسنن هم می‌توانند در دانشگاه ثبت نام کنند؟
دانشگاه متقاضیان مسلمان را پذیرش می‌کند، لذا متقاضیان اهل سنت نیز می‌توانند در دانشگاه ثبت نام کنند.
من هنوز فارغ‌التحصیل نشده ام آیا می‌توانم در دانشگاه ثبت نام کنم؟
دانشجو باید هنگام ثبت نام حضوری اصل مدرک کارشناسی و ریز نمرات تایید شده توسط سفارت ایران را به دانشگاه تحویل دهد، حال چنانچه هر یک از این مدارک را بنا برهر دلیلی نتواند هنگام ثبت نام اولیه در سایت دانشگاه بارگذاری کند، می‌تواند گواهی موقت فراغت از تحصیل و ریز نمرات خود را در سایت دانشگاه اهل‌بیت بارگذاری کند و هنگام حضور در ایران اصل مدارک تایید شد را ارائه دهد.
آیا دانشگاه اهل بیت هزینه سفر را به دانشجو می‌دهد؟
پرداخت هزینه سفر (چه هوایی و چه زمینی) بر عهده خود دانشجو است.
رشته مورد درخواست من در مقطع ارشد (ماستری) با رشته کارشناسی ام متفاوت است، آیا می‌توانم ثبت نام کنم؟
مطابقت حداکثری رشته کارشناسی با رشته مورد درخواست در مقطع کارشناسی ارشد، درصد قبولی دانشجو را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. با این وجود چنانچه این دو رشته باهم مغایرت داشته باشند مشکلی در ثبت نام متقاضی ایجاد نمی‌کند. به طور مثال دانشجویی که در دوره لیسانس زبان‌انگلیسی خوانده می‌تواند در رشته روابط بین‌الملل ثبت نام کند.
سن من بیشتر از حد مجاز دانشگاه (28 سال) است،‌ آیا با این وجود می‌توانم همچنان در دانشگاه ثبت نام کنم؟
شرط سن برای متقاضیان بورسیه در دانشگاه است، چنانچه متقاضی حائز شرایط سنی نباشد، می‌تواند به صورت آزاد (پرداخت شهریه) در دانشگاه ثبت نام کند.
نتایج ثبت نام و ویزای تحصیلی از چه طریقی به دانشجو اعلام می‌شود؟
نتایج در سایت و کانال تلگرامی دانشگاه اعلام می‌شود. چنانچه دانشجویی پذیرفته شود، ویزای تحصیلی او به همان شماره‌ تلگرامی که در ابتدای ثبت نام با آن کدرهگیری ثبت نام را ارسال کرده، ارسال خواهد شد.
من معرف ندارم، آیا می‌توانم در دانشگاه ثبت نام کنم؟
چنانچه متقاضی معرف نداشته باشد می‌تواند در دانشگاه ثبت نام کند. نداشتن معرف موجب عدم برخورداری از “امتیاز معرف” در بارم نهایی امتیازات معاونت بین‌اللمل خواهد شد.
اگر پس از اعلام نتایج پذیرفته‌شدگان نتوانم به دانشگاه بیایم آیا نام من در لیست ذخیره های پذیرش دوره بعد، بصورت رزرو باقی خواهد ماند؟
چنانچه دانشجو پس از دریافت ویزای تحصیلی به هر دلیلی نتواند ثبت نام حضوری خود را در دانشگاه تکمیل نماید، از لیست پذیرفته شدگان آن دوره حذف و به مدت یکسال نیز از ثبت نام مجدد در دانشگاه، محروم خواهد شد.