نشست علمی تخصصی “بررسی فرصتها و چالش های روابط تجاری میان ایران و عمان”

نشست علمی تخصصی “بررسی فرصتها و چالش های روابط تجاری میان ایران و عمان”

نشست علمی تخصصی “بررسی فرصتها و چالش های روابط تجاری میان ایران و عمان” در تاریخ 17 مهر ماه 1400، از ساعت 14 الی 16 به همت معاونت پژوهشی و فناوری و گروه مدیریت بازرگانی دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع)، به صورت وبینار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بین المللی اهل بیت علهم السلام این نشست، با حضور تنی چند از صاحبنظران دانشگاهی از جمله جناب آقای دکتر طهمورث حسنقلی پور( مدیرگروه مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران)، آقای دکتر علیرضا حبیبی (مدیر گروه مدیریت بازرگانی دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع)) و هم چنین مدیران و صاحبنظران حوزه تجارت از جمله جناب آقای عباس عبدالخانی (رایزن سابق بازرگانی ایران در عمان) و سرکار خانم دکتر آرزو جمالی نظری (دبیرکل اتاق بازرگانی ایران و عمان) برگزار گردید.

در این جلسه، به بررسی اهمیت تجارت با عمان به عنوان یکی از 15 کشور همسایه ایران پرداخته شد. اهمیت عمان از منظر ژئو پولتیک و هم چنین دروازه ای برای دستیابی به بازارهای افریقا و آسیا با مثال های کاربردی تشریح گردید. مطالعه جزئیات ابعاد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و هم چنین تکنولوژیکی در لزوم تبیین استراتژی های میان مدت و بلند مدت برای حضور در بازار عمان تبین و در آخر مثال های عینی و کاربردی از دلایل موفقیت ها و ناکامی های حضور بازرگانان ایران در بازار کشور عمان شرح داده شد. این نشست، اولین جلسه از سلسله نشست های “بررسی فرصت ها و چالش های روابط تجاری میان ایران و کشورهای مسلمان منطقه” بود که اطلاع رسانی در مورد جلسات اینده نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.