رایزن فرهنگی کشور غنا: ایجاد زمینه های مشارکتی علمی بیشتر، دلیلی است که من را امروز به این دانشگاه آورده

رایزن فرهنگی کشور غنا: ایجاد زمینه های مشارکتی علمی بیشتر، دلیلی است که من را امروز به این دانشگاه آورده

آقای الحسن شایبو، رایزن فرهنگی و امور دانشجویان کشور غنا در ایران، عصر روز یکشنبه مورخ 18 خرداد 1400، از دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السلام بازدید و نشستی دوستانه با معاون ارتباطات و امور بین الملل و همکاران ایشان و جمعی از دانشجویان غنایی داشت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السلام، در این نشست دوستانه، رایزن فرهنگی و امور دانشجویان کشور غنا گفت: این اولین نشست من با دانشجویان کشور غنا در دانشگاه اهل بیت علیهم السلام است. دانشجویان از مراقبت های علمی، پزشکی و فرهنگی دانشگاه بسیار راضی هستند و در جلسه آینده حتما با سفیر کشور غنا به دانشگاه خواهم آمد تا اقدامات لازم جهت پذیرش بیشتر دانشجو از کشور غنا را داشته باشیم و زمینه های ایجاد مشارکت های علمی بیشتر را فراهم آوریم.

دکتر مهدی صالحی معاون ارتباطات و امور بین الملل دانشگاه نیز ضمن خیر مقدم به ایشان گفت: روابط ایران و غنا یک رابطه قدیمی است و یک سابقه فرهنگی و دانشگاهی خوبی بین دو کشور وجود دارد و ما هم مفتخریم که میزبان دانشجویان غنایی در ایران باشیم. وی در ادامه افزود: این دانشگاه یک دانشگاه غیر دولتی است و حدود 15 سال پیش تاسیس شده است و در زمره دانشگاه های جوان محسوب  می شود . تمام دانشجویان این دانشگاه خارجی هستند و در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل می باشند که حدود 300 دانشجو در حال حاضر در دانشگاه حضور دارند و تعدادی هم در خارج از کشور مشغول نوشتن پایان نامه خود هستند.

صالحی اشاره کرد: با توجه به تغییر مکان دانشگاه و ایجاد ظرفیت های جدید، امروز می توانیم میزبان دانشجویان بیشتری باشیم و باعث افتخار است تا میزبان دانشجویان نخبه بیشتری از کشور غنا و دیگر کشورهای آفریقایی باشیم.

همچنین ایشان از افزایش 5 رشته جدید در دانشگاه و اخذ تاییدیه مقطع دکترا برای برخی از رشته ها در دانشگاه خبر داد و گفت: تمامی مراحل انجام اخذ رشته در  مقطع دکترا در وزارت علوم انجام شده است و امیدوارم هرچه سریعتر بتوانیم رشته های جدید و مقطع جدید به دانشگاه اضافه کنیم که این موضوع مورد استقبال رایزن فرهنگی و امور دانشجویان کشور غنا قرار گرفت.

الحسن شایبو نماینده سفیر غنا گفت: در اسرع وقت با سفیر غنا از دانشگاه بازدید و توافقات اولیه برای ورود دانشجویان بیشتر غنایی به دانشگاه بین المللی اهل بیت علیه السلام در رشته های مدیریت، حقوق جزا و حقوق خصوصی، مردم شناسی و فنی مهندسی را پایه ریزی خواهیم کرد.