شروع دوره افسانه‌های تاریخ ساز در دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع)

      اولین نشست گروه تاریخ دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع)، از سلسله نشست‌های علمی با محوریت افسانه‌های تاریخ‌ساز دوشنبه 7 آذرماه 1401  ساعت 18 الی 19:10 برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع)، در این نشست که با موضوع « بهشت اورشلیم »

شروع

آبان ۳۰, ۱۴۰۱ - 6:00 pm

پایان

آبان ۳۰, ۱۴۰۱ - 7:10 pm

      اولین نشست گروه تاریخ دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع)، از سلسله نشست‌های علمی با محوریت افسانه‌های تاریخ‌ساز دوشنبه ۷ آذرماه ۱۴۰۱  ساعت ۱۸ الی ۱۹:۱۰ برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع)، در این نشست که با موضوع « بهشت اورشلیم » دنبال خواهد شد، دکتر مهدی محمدی، عضو هیأت علمی دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) به ایراد سخنران خواهند پرداخت.

بر اساس این گزارش: همه انگیزه‌هایی که منجر به تحولات مهمی در تاریخ بشر شدند؛ ریشه در واقعیات خارجی یا داده‌های درست نداشتند. گاهی یک واقعه تاریخی مهم، تنها به دلیل تأثیر افسانه‌هایی رخ داد که ناشی از اغراق در واقعیت و یا اشتباهات بزرگ در ارزیابی‌ها بود. به‌مرور این اغراق‌ها و اشتباهات چندان در فضای عمومی موردپذیرش قرار گرفت که به‌صورت یک واقعیت خدشه‌ناپذیر پذیرفته‌شده و در پی آن اقداماتی صورت گرفت که مسیر تاریخ را تغییر داد. در اینجا به چهار مورد از افسانه‌هایی پرداخته می‌شود که واقعیت انگاشتن آن‌ها سبب تحولات مهمی در تاریخ جهان شد.

لازم به ذکر است  این دوره در سالن همایش دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) برگزار می‌گردد. همچنین حضور برای ثبت نام کنندگان در دوره  بلا مانع است.

این نشست به صورت آنلاین به آدرس https://meet.abu.ac.ir/b/mey-zzr-c16-zhk  نیز پوشش داده می شود.