دومین نشست گروه تاریخ دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع)، از سلسله نشست‌های علمی با محوریت افسانه‌های تاریخ‌ساز

     دومین نشست گروه تاریخ دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع)، از سلسله نشست‌های علمی با محوریت افسانه‌های تاریخ‌ساز دوشنبه 21 آذرماه ۱۴۰۱  ساعت ۱۸ الی ۱۹:۱۰ برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع)، در این نشست که با موضوع «پرستر ژان، به‌دنبال پادشاهی خیالی»

شروع

آذر ۲۱, ۱۴۰۱ - 6:00 pm

پایان

آذر ۲۱, ۱۴۰۱ - 7:10 pm

     دومین نشست گروه تاریخ دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع)، از سلسله نشست‌های علمی با محوریت افسانه‌های تاریخ‌ساز دوشنبه ۲۱ آذرماه ۱۴۰۱  ساعت ۱۸ الی ۱۹:۱۰ برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع)، در این نشست که با موضوع «پرستر ژان، به‌دنبال پادشاهی خیالی» برگزار خواهد شد، دکتر مهدی محمدی، عضو هیأت علمی دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) به ایراد سخنران خواهد پرداخت.

بر اساس این گزارش: همه انگیزه‌هایی که منجر به تحولات مهمی در تاریخ بشر شدند؛ ریشه در واقعیات خارجی یا داده‌های درست نداشتند. گاهی یک واقعه تاریخی مهم، تنها به دلیل تأثیر افسانه‌هایی رخ داد که ناشی از اغراق در واقعیت و یا اشتباهات بزرگ در ارزیابی‌ها بود. به‌مرور این اغراق‌ها و اشتباهات چندان در فضای عمومی موردپذیرش قرار گرفت که به‌صورت یک واقعیت خدشه‌ناپذیر پذیرفته‌شده و در پی آن اقداماتی صورت گرفت که مسیر تاریخ را تغییر داد. در اینجا به چهار مورد از افسانه‌هایی پرداخته می‌شود که واقعیت انگاشتن آن‌ها سبب تحولات مهمی در تاریخ جهان شد.

لازم به ذکر است  این دوره در سالن همایش دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) برگزار می‌گردد. همچنین حضور برای تمامی علاقه‌مندان در دوره  بلا مانع است.

این نشست نیز به صورت آنلاین به آدرس https://meet.abu.ac.ir/b/mey-zzr-c16-zhk  نیز پوشش داده می‌شود.