آیت الله رمضانی به عنوان ریاست نمایندگی بنیاد بین المللی غدیر در مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) منصوب شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی و بین المللی دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) به نقل از، خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ مراسم معارفه آیت الله «رضا رمضانی» به عنوان ریاست نمایندگی بنیاد بین المللی غدیر در مجمع جهانی اهل بیت(ع) با حضور آیت الله «کاظم صدیقی» امام جمعه تهران و دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر برگزار شد.
آیت الله رمضانی: دنیای امروز تشنه آموزه‌های غدیر است
در ابتدای این نشست آیت الله رمضانی ضمن خیرمقدم از حضور ارزشمند آیت الله صدیقی در مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: ایشان از مبلغان برجسته در عرصه موعظه و پند هستند. امروزه در جامعه مبلغانی که بتوانند تاثیرگذار باشند بسیار کم هستند و آیت الله صدیقی از نمونه‌های بارز در این عرصه هستند.
دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله خزعلی(ره) که بنیانگذار بنیاد بین المللی غدیر بودند افزود: ایشان خدمات وتلاش‌های زیادی را انجام داده و به یادگار گذاشته‌اند و بعد از ارتحال ایشان آیت الله صدیقی ریاست بنیاد غدیر را عهده دار هستند.
آیت الله رمضانی در ادامه با بیان اینکه ارتباط عمیقی بین بعثت، غدیر، عاشورا و مهدویت وجود دارد تصریح کرد: بزرگداشت غدیر در زمان حکومت امیرالمؤمنین(ع) و حدود 29 سال پس از رحلت پیامبر(ص) نیز برگزار شده است. پس غدیر باید همیشه گرامی داشته شود وزنده بماندو از سوی دیگر مربوط به یک حوزه تاریخی نیست.
وی گفت: از غدیر آموزه‌های بسیاری می‌توان گرفت اما دو آموزه مهم این است که بهترین‌ها در هر سمت قرار بگیرند و مردم در سرنوشت خود حضور داشته باشند. بنیاد بین المللی غدیر می‌تواند این پیام مهم را به دنیا تعلیم و آموزش دهد. امروزه دنیا تشنه این دو نکته است.
آیت الله رمضانی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت های مجمع جهانی اهل بیت(ع) از بدو تأسیس در سال 1369 تا کنون اشاره کرد و اظهار کرد: پس از سال‌ها فعالیت مجمع از قو‌ی‌ترین دیپلماسی مردمی دینی برخوردار است و با پیروان اهل بیت(ع) در 150 کشور مرتبط است.
وی ادامه داد: مجمع جهانی اهل بیت(ع) وظیفه خود می‌داند که مدرسه و مکتب اهل بیت(ع) را در دنیا تبیین کرده و عقلانیت، معنویت، مقاومت و عدالت را در دنیا و عرصه بین الملل معرفی کند.
آیت الله رمضانی در پایان گفت: تلاش می‌کنیم هم افزایی و نگاه تعاملی میان مجمع جهانی اهل بیت(ع) و بنیاد بین المللی غدیر ایجاد کرده و پیام غدیر را به مجامع محلی ارائه دهیم.
آیت الله صدیقی: آیت الله رمضانی از نظر فضل و فضلیت در تراز انقلاب و ولایت هستند
در ادامه این نشست آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران با ابراز خشنودی از حضور در جمع مدیران و مسئولان مجمع جهانی اهل بیت(ع)  گفت: الفتی که رشته محبت امیرالمؤمنین(ع) این مجموعه را به هم وصل می کند مایه مباهات است.
وی گفت: خداوند متعال بر اساس محبت عالم را آفریده و دل آدم را برای این امر شایسته ترین قرار داده است.
دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر اظهار داشت: آنچه در آغاز خلقت اتفاق افتاد مقابله شیطنت و عصمت بود در جریان غدیر به اوج رسید. حضرت امیر(ع) مظهر عشق به خدا و حب الهی بود.
امام جمعه موقت تهران افزود: غدیر؛ تکلیف، تشریع، اعلام فریضه و فرمان خدا بود و جایگاه امام علی(ع) جایگاه خلیفه اللهی بود.
آیت الله صدیقی در ادامه با اشاره به تاریخچه تاسیس بنیاد بین المللی غدیر و تاسیس آن توسط آیت الله خزعلی به وظایف و اهداف این بنیاد اشاره کرد.
دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر در بخش دیگری از سخنانش گفت: آیت الله رمضانی هرجا بوده سبقه توحیدی، اخلاقی و عرفانی ایشان بر دیگر ابعاد شخصیتی ایشان غالب بوده است.
آیت الله صدیقی به سابقه حضور آیت الله رمضانی به عنوان مدیریت مرکز اسلامی هامبورگ اشاره کرد و تاکید کرد: بعد از آیت الله شهید بهشتی، بزرگ پرچمداری که در غرب حضور پیدا کرده و حضورش همراه با دین، تشیع و معرفت بوده آیت الله رمضانی است.
وی افزود: آیت الله رمضانی در خط امام خمینی و مقام معظم رهبری و از نظر فضل و فضلیت در تراز انقلاب و ولایت هستند.
آیت الله صدیقی در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه مجمع جهانی اهل بیت(ع) بلندگوی خوبی برای نشر معارف اهل بیت(ع) و تبلیغ نظام علویو ولایی است گفت: بنیاد بین المللی غدیر هم به نوبه خود در دانشگاه‌ها، همایش‌ها، تشکیل کارگاه‌های آموزشی وکمک به فقراقدم هایی برداشته و امیدواریم مجمع جهانی اهل بیت(ع) بتواند در معرفی حضرت امیر(ع) دستاوردهای خوبی کسب کند.
در پایان این نشست حکم انتصاب آیت الله رضا رمضانی به عنوان ریاست نمایندگی بنیاد بین المللی غدیر در مجمع جهانی اهل بیت(ع) به شرح زیر قرائت شد:
آیت الله آقای حاج شیخ رضا رمضانی گیلانی (دامت برکاته)
با اهداء تحیت؛
اکنون که بنیاد بین المللی غدیر با مدد ملکوتی مول الموالی، امیرالمومنین، امام علی بن ابی طالب علیهم الصلاه والسلام می‌رود تا تجلیات غدیر و آموزه‌های علوی را در مراکز تشیع و جهان اسلام متبلور سازد، ضرورت داردبرنامه‌ها و فعالیت‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی، تبلیغی این نهاد مقدس براساس رهنمودهای امام راحل(قدس سره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) پیگیری شود.
لذا جنابعالی که از یاوران مخلص غدیر و دارای سوابق درخشان در تبلیغ و ترویج اسلام ناب محمدی علیهم السلام می‌باشید به عنوان ریاست نمایندگی بنیاد بین المللی غدیر در مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام منصوب می‌گردید.
امید است در نشر و گسترش فرهنگ غنی غدیر و زدودن حجاب غفلت از چهره پرفروغ ولایت موفق باشید.
از خداوند منان تاییدات جنابعالی را با عنایات خاصه حضرت بقیه الله الاعظم روحی التراب مقدم الفداء
مسئلت مینمایم.
کاظم صدیقی
دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *