نخستین نشست شورای علمی کرسی مطالعات افغانستان و آسیای میانه در دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) برگزار شد

به گزارش اداره روابط عمومی و بین المللی دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع)، به نقل از معاونت پژوهشی و فناوری، نخستین جلسه شورای علمی کرسی مطالعات افغانستان و آسیای میانه با حضور دکتر منصور میراحمدی؛ رئیس دانشگاه، دکتر محمدرضا ابوئی مهریزی؛ معاون پژوهشی و فناوری و اعضای شورای علمی کرسی مطالعات افغانستان و آسیای میانه، روز سه شنبه 29 بهمن ماه 1398 در سالن جلسات دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع) برگزار گردید. 

در آغاز جلسه، دکتر میراحمدی ضمن خوش آمدگویی و خیر مقدم به اعضای شورای علمی، به تبیین اهداف، ضرورت ها و علل تشکیل کرسی مطالعات افغانستان و آسیای میانه پرداخت. 

در ادامه نیز هریک از اعضای شورا ضمن تقدیر از نکته سنجی مسئولین و به ویژه ریاست دانشگاه در تشخیص ضرورت تشکیل این کرسی تاکید داشتند، و افزودند دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) از معدود مراکز علمی در کشور است که نگاه آن به جای غرب به شرق بوده و این موضوعی است که حتی در مرکز علمی بزرگ کشور نیز ضرورت آن هنوز تشخیص داده نشده است. ولی خوشبختانه این دانشگاه به اهمیت این مقوله آگاه گردیده و تلاش هایی جهت رفع خلاء علمی موجود در این مسیر برداشته است.

 تلاش جهت ارائه برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای پیشبرد اهدف کرسی، پیگیری دستیابی به منابع جدید مالی از طریق مراکز خصوصی و عدم وابستگی به بودجه های دولتی، استفاده درست و کامل از پتانسیل های موجود دانشگاه به ویژه دانشجویان و تلاش جهت توانمند سازی بیشتر آنان و…. از دیگر مباحث اساسی مطرح شده در این جلسه بود.

 در پایان جلسه دکتر محمد رضا ابویی مهریزی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه به عنوان دبیر علمی کرسی مطالعات افغانستان و آسیای میانه انتخاب شد.
این خبر را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *