مراسم جشن میلاد امام زمان (عج) در دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السّلام برگزار شد

مراسم جشن میلاد امام زمان (عج) در دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السّلام برگزار شد

با سخنرانی حجّت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران،

مراسم جشن میلاد امام زمان (عج) در دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السّلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السّلام به مناسبت ولادت با سعادت حضرت بقیه الله اعظم (عج) مراسم جشنی با حضور رئیس، معاونین، اساتید، کارکنان و دانشجویان از ملیت های مختلف برگزار شد .
این مراسم، به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی، ظهر شنبه 31 فروردین 1398 در سالن اجتماعات سازمان مرکزی دانشگاه برپا گردید.
میهمان و سخنران ویژه این مراسم حجّت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران بود که در جمع دانشجویان غیر ایرانی به ایراد سخن پرداخت.
در ابتدای جلسه دکتر منصور میراحمدی رئیس دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السّلام در سخنانی ضمن خوشامد گویی به میهمانان مراسم، معرفی کوتاهی از دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السّلام ارائه نمود.
در ادامه حجّت الاسلام و المسلمین صدیقی در سخنانی،  ضمن تبریک میلاد حضرت مهدی (عج)، گفت : یکی از نیازهای فکری همه بشر از ابتدا تا پایان بشر رنج از ظلم و تبعیض و عطش به عدالت جهانی است، اما موجودی که هم مظهر قهر باشد و هم مظهر جلال و جمال الهی، فقط انسان کامل است ” إِنِّی جاعِلٌ فِی الْأَرْضِ خَلیفَهً”. تا آدم نیامده بود مظهریت کاملی برای همه صفات پروردگار به اسماء الحسنی نبود.
 تمامی موجودات عالم اسماء الحسنی خداوند هستند اما یک موجودی که اسم اعظم باشد، حسنی در او مستطر باشد و ظرفیت تام همه کمالات باشد این فقط در انسان کامل است موجودات دیگر آن را ندارند، بنابراین خدای متعال از روی محبتی که به موجودات دارد می خواهد خود را در میان موجودات نشان بدهد، می خواهد جلوه کند و این یکی از فلسفه های وجود امام زمان است.
 حجّت الاسلام صدیقی در ادامه خطاب به دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه گفت: جوان های عزیزی که به عشق اهل بیت به ایران آمده اید، با علوم اهل بیت (ع) معرفت خود را کامل کنید، بعد از دانش آموختگی که به کشور خود برمی گردید، آنجا بت نشوید بت شکن بشوید اولین بتی که مانع جلوه خدا در وجود ماست، بت نفس خود ماست، مادر بت ها  “نفس عماره است؛ در این دفاع از حرم خدا مجموعه جبهه های مقاومت را یکجا جمع کرد؛ ببینید این فاطمیون (افغانستان) و (زینبیون) پاکستان چه افتخاری شدند، سعی کنید مجاهد باشید هم در صحنه جهاد اکبر و هم در صحنه جهاد اصغر، تا جهاد نباشد تا بت خودمان را نشکنیم ما خدا پرست نخواهیم بود؛ خود پرست نمی تواند خدا پرست شود. لذا مکتب اهل بیت اینگونه تربیت می کند که انسان می تواند از خود هجرت کند و من یخرج من بیته مهاجرا الی الله و رسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع اجره علی الله احتمال بدهید که این مرگ، مرگ اختیاری باشد “موتوا قبل از تموتوا” “و حاسبو قبل ان تحاسبو“.
حجّت الاسلام صدیقی در قسمت دیگر از سخنان خود گفت،  نا امیدی کفر است و امید اهرم حرکت است؛ امید مولد انقلاب است امید و عشق شکست ندارد، اگر می خواهید شکست ناپذیر باشید باید دل به امام زمام بدهید و امام زمان را در یک قدمی خود ببینید همانطور که برای قیامت باید خومان را آماده کنیم برای ظهور امام زمان نیز باید آمادگی داشته باشیم تا حضرت بیابیند.

[URIS id=6807]