دیدار ریاست دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السّلام و هیأت همراه با اعضای شورای سازمان اهل بیت اندونزی (ABI)

دیدار ریاست دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السّلام و هیأت همراه با اعضای شورای سازمان اهل بیت اندونزی (ABI)

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السّلام، به نقل از معاونت بین الملل،  هیات اعزامی دانشگاه به ریاست دکتر منصور میراحمدی رییس دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) و همراهی دکتر علیرضا خوش سعادت معاون بین الملل و دکتر محسن زنگنه مشاور رئیس دانشگاه در امور اقتصادی، عصر روز دوشنبه دوم اردیبهشت 1398  وارد شهر جاکارتای اندونزی شدند و در فرودگاه بین المللی سوکارنو هاتای این شهر مورد استقبال معاون مرکز اسلامی جاکارتا ( ICC ) و نیز معاون اداری مالی و منابع انسانی نمایندگی جامعه المصطفی در اندونزی و کالج اسلامی صدرا ( STFI SADRA) قرار گرفتند.

هیات اعزامی دانشگاه ، در اولین دیدار خود در اندونزی، دوشنبه شب  ضمن حضور در دفتر مرکزی سازمان اهل بیت اندونزی ، با اعضای شورای عالی این سازمان و نیز نائب رییس آن دیدار و گفتگو کردند.

در این جلسه که در فضایی بسیار صمیمانه برگزار شد ، استاد احمد هدایت نائب رییس سازمان ، دکتر محسن لبییب ، رییس کمسیون ارشاد و تبلیغ و عضو شورای عالی سازمان، استاد حسین حیرانی ، عضو شورا و امور ارتباطات سازمان و نیز مدیر بخش خواهران ، مدیر بخش جوانان و جمعی از اعضا و کادر اجرایی سازمان حضور داشتند.

در این جلسه، ابتدا استاد احمد هدایت به بیان تاریخچه شکل گیری سازمان اشاره کرد و گفت : سازمان ابی ۹ سال پیش با هدف سازمان بخشی به فعالیت های پیروان اهل بیت و نشر و تبلیغ معارف اهل بیت به طور رسمی آغاز بکار نمود و بعنوان یک موسسه غیر دولتی در وزارت کشور اندونزی ثبت گردید.

وی نشر و تبلیغ معارف اصیل اسلام و اهل بیت (ع) و مقابله با تخریب ها و سیاه نمایی های جریانات تکفیری ، تعامل با سایر ادیان و نیز مذاهب اسلامی و نهایتا پرورش و تعالی شیعیان را بعنوان سه هدف عمده سازمان ابی ذکر نمود.

در ادامه دکتر میراحمدی ضمن تبریک ایام ولادت حضرت حجّت (عج) ، کار سازمان ابی را در معرفی معارف اهل بیت (ع) و اسلام ناب در شرایط فعلی بسیار دشوار و خطیر و در عین حال ارزشمند برشمردند و سه ویژگی عقلانی بودن اسلام ، اخلاقی بودن معارف دین و بالاخره توجه به علم و دانش را بعنوان ضرورت های مورد توجه سازمان در تحقق اهداف خود برشمردند.

وی در ادامه به ظرفیت های دانشگاه اهل بیت (ع) در افزایش دانش و تعالی اعضای سازمان و سایر شیعیان و پیروان اهل بیت (ع) در اندونزی اشاره نمود.

در ادامه طرفین بر امضای توافق نامه ای جهت تبادل دانشجو و برگزاری رویدادهای علمی ، تفاهم نمودند.