انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السّلام و دانشگاه اسلامی شریف هدایت الله اندونزی

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السّلام و دانشگاه اسلامی شریف هدایت الله اندونزی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السّلام، به نقل از معاونت بین الملل، هیأت اعزامی دانشگاه در اولین روز حضور خود در اندونزی صبح امروز 3 اردیبهشت 1398 با معاون و رییس امور ارتباطات دانشگاه اسلامی شریف هدایت الله در محل دفتر ریاست دانشگاه، دیدار و گفتگو کردند.
در این جلسه پروفسور فیصل بکتی پس از ارائه گزارش از دانشگاه شریف هدایت الله و بیان گزارش کمی از ظرفیت های دانشگاه آمادگی دانشگاه را برای همکاری با دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السّلام اعلام نمود.
 دانشگاه شریف هدایت الله یکی از دانشگاه های دولتی اسلامی اندونزی با ۲۵۰۰۰ دانشجوی کارشناسی و ۲۰۰۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی و ۱۰۰۰ استاد و ۱۰۰۰ کارمند می باشد. این دانشگاه دارای ۱۲ دانشکده است که ۶ دانشکده در حوزه علوم اسلامی و ۶ دانشکده در حوزه علوم کاربردی فعالیت می کنند.
دکتر منصور میراحمدی رییس دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السّلام نیز با ارائه گزارشی از از ظرفیت های موجود دانشگاه آمادگی مجموعه را برای ارائه همکاری در زمینه های اقتصادی، ایجاد رشته زبان و ادبیات فارسی و نیز پذیرش دانشجو در این دانشگاه ابراز نمود. در این جلسه در خصوص قرابت های فرهنگی و مذهبی بین ایران و اندونزی نکات مهمی بیان شد و هیأت ایرانی آمادگی خود را برای دعوت از هیأت اندونزیایی در خصوص سفر به ایران اعلام نمود. در نهایت تفاهم نامه همکاری فی ما بین طرفین به امضاء رسید.

[URIS id=6861]