دیدار رییس دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) و هیأت همراه با مسئولین حوزه علمیه خاتم‌النببین (ص) شهر جاکارتا

دیدار رییس دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) و هیأت همراه با مسئولین حوزه علمیه خاتم‌النببین (ص) شهر جاکارتا

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السّلام، به نقل از معاونت بین الملل، صبح ‌روز جمعه 6 اردیبهشت 1398 هیئت دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم ‌السّلام مهمان حوزه علمیه خاتم‌النببین در شهر جاکارتا بود. این حوزه علمیه از سال ۲۰۱۰ شروع به کار نموده است و بیش از 200 طلبه در آن مشغول به تحصیل هستند. مدیر حوزه جناب آقای اکبر صالح میزبان جلسه بودند.
دکتر میراحمدی در این جلسه به تشریح فعالیت‌های دانشگاه و ظرفیت های آن پرداخت و آمادگی دانشگاه را برای پذیرش دانشجو و برگزاری دوره های کوتاه مدت برای متقاضیان معرفی شده از سوی این حوزه اعلام نمود.
حوزه علمیه خاتم النبیین در سال ۲۰۱۰ با حمایت آیه الله العظمی وحید خراسانی و توسط یکی از شاگردان ایشان، آقای اکبر صالح در شهر جاکارتای اندونزی آغاز به کار نمود و طی یک دهه توانسته است صدها علاقه مند به معارف اهل بیت (ع) و دروس اسلامی را فارغ التحصیل نماید.
طلاب این حوزه طی تفاهم نامه با دانشگاه الشریعه اندونزی ، در طی مدت چهار سال علاوه بر دروس حوزوی ، سرفصل های رشته “تربیت مدرس اسلامی” را نیز گذرانیده و موفق به اخذ مدرک کارشناسی رسمی دولت اندونزی می گردند.
علاوه بر آن ، بسیاری از طلاب مشغول به تحصیل در این حوزه، دارای مدرک کارشناسی در رشته های متعدد علوم انسانی و حتی علوم پایه و مهندسی می باشند
حوزه علمیه خاتم النبیین (ص) با توجه به تفاهم با یکی از دانشگاه های اندونزی امکان صدور مدرک کارشناسی را برای طلاب دارد و بر همین اساس می تواند دانش آموختگان خود را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد معرفی نماید