دیدارهای هیأت اعزامی دانشگاه در آخرین روز حضور در جنوب شرق آسیا

دیدارهای هیأت اعزامی دانشگاه در آخرین روز حضور در جنوب شرق آسیا

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السّلام، به نقل از معاونت بین الملل، صبح روز شنبه 7 اردیبهشت 1398 و در آخرین روز سفر به اندونزی، آقای معروف از دانشجویان مقطع دکتری و از فعالان فرهنگی اندونزی در ایران و مؤسس اتاق های اندونزی در دانشگاه های ایران، مهمان هیأت اعزامی از دانشگاه بود و دو طرف در خصوص راه های همکاری با سفارت اندونزی در ایران و نیز عقد تفاهم‌نامه با دانشگاه های اندونزی، گفتگو و تبادل نظر نمودند. در نهایت ، تفاهم نامه ای فی مابین طرفین منعقد و به امضا رسید.

در ادامه هیأت اعزامی دانشگاه در مسیر بازگشت از اندونزی، در ترمینال ۱ فرودگاه بین المللی کوالالامپور با دو تن از فعالان شیعی مالزی دیدار و در خصوص همکاری های علمی، آموزشی، فرهنگی و اقتصادی گفتگو و تبادل نظر نمودند. رییس مؤسسه الرضا و مشاور اقتصادی موسسه در این دیدار، آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری اعلام داشتند. در پایان نیز تفاهم نامه همکاری فی مابین طرفین به امضا رسید.
سفر ۸ روزه هیأت اعزامی دانشگاه به اندونزی و مالزی در مجموع با ۲۰ برنامه اعم از دیدار، گفتگو، عقد تفاهم نامه، تقدیر و بازدید به پایان رسید و طی آن با چهار دانشگاه، دو سازمان  غیر دولتی، یک نمایندگی، دو مؤسسه آموزشی – اسلامی و نیز یک فرد حقیقی تفاهم نامه امضاء و از دو حوزه علمیه نیز بازدید و در خصوص جذب دانشجو مذاکره انجام شد .
در این سفر ، نمایندگانی برای مالزی و نیز شهر ها و مناطق جاکارتا، بندونگ، آچه و سوماترا، جاوه شرقی ، جوگجا و نیز جزیره سولاوسی تعیین گردیدند.
در خصوص جذب کمک های خیرین و نیز انجام فعالیت های اقتصادی مشترک با یک شرکت وابسته به شیعیان مالزی ، سازمان اهل بیت اندونزی و چندین فرد حقیقی مذاکره و تفاهم گردید.
در این سفر، هیات اعزامی در یک کنفرانس علمی در دانشگاه گادجا مادا  و نیز مراسم نماز جمعه مرکز اسلامی جاکارتا شرکت نمود.
ریاست دانشگاه نیز در طول سفر، در بین طلاب حوزه علمیه الصدیقیه و نیز دانش آموزان موسسه شهید مطهری و در جمع دانشجویان موسسه روشنفکر به ایراد سخن پرداختند.