اداره جذب دانشجو

اداره جذب و پذیرش دانشگاه به عنوان دروازه ارتباطی اولیه متقاضیان با دانشگاه شناخته می ­شود. داوطلبان می ­توانند از طریق این اداره درباره فرآیند جذب و پذیرش دانشگاه کسب اطلاع نموده و اقدامات لازم را انجام دهند.

مهمترین وظایف اداره جذب دانشجو

فراخوان

اعلام فراخوان­ های پذیرش به تمامی کشورهای هدف.

جمع آوری پرونده

جمع ­آوری پرونده­ های متقاضیان از طریق سامانه ­های مربوطه و تدوین آن­ها جهت ارسال به مبادی ذیربط.

جمع بندی و ارزیابی

جمع­ بندی ارزیابی ­ها و اعلام نتایج به داوطلبان پذیرش در دانشگاه.

پذیرش

انجام تمامی امور مربوط به پذیرش دانشجویان از زمان شروع زمان فراخوان، طی مراحل جذب، پذیرش دانشجو و انجام امور کنسولی مربوط به ورود آن­ها.

مراحل ثبت نام

  • توصیه می شود داوطلبان پس از آماده کردن کلیه اطلاعات و مدارک لازم، نسبت به ورود به سامانه های فوق الذکر و ثبت نام اقدام نمایند. مدارک مورد نیاز عبارتند از: تصویر پاسپورت، تصویر مدرک تحصیلی، تصویر ریزنمرات، فیلم معرفی داوطلب و سایر مدارک. مدارک حتما به صورت اسکن شده و با کیفیت بالا باشد. در غیر این صورت، پرونده وارد مرحله ارزیابی نمی شود.
  • متقاضیان می بایست پس از انجام موفقیت آمیز دو ثبت نام فوق الذکر (دریافت کد رهگیری) منتظر اطلاع رسانی دانشگاه باشند.
  • راهنمای جامع ثبت نام متقاضیان در سامانه های فوق الذکر در لینک زیر قابل دریافت است. اکیداً توصیه می شود متقاضیان قبل از اقدام به ثبت نام، راهنمای ثبت نام را مطالعه فرمایند.

مرحله اول

متقاضیان با مراجعه به سامانه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران به نشانی http://saorg.ir:8081، در آن ثبت‌نام نموده و تصاویر اسکن شده مدارک لازم را بارگذاری نمایند. پس از طی مراحل ثبت‌نام و دریافت کد رهگیری، متقاضی باید آن را نزد خود نگه داشته و در اختیار دانشگاه قرار دهد (بند ذیل: بخش 2). متقاضیان باید در زمان ثبت‌نام حتماً گزینه (24-دانشگاه بین‌المللی اهل‌بیت) را به عنوان «دانشگاه مورد درخواست» انتخاب نمایند.

مرحله دوم

داوطلبان باید پس از انجام بند فوق (بخش 1) و دریافت کد رهگیری، با مراجعه به سامانه های دانشگاه به نشانی admission.abu.ac.ir (مرحله اول) و ams.abu.ac.ir (مرحله دوم) نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. در نهایت و پس از طی مراحل ثبت‌نام و دریافت کد رهگیری، کد مذکور را جهت اطلاع رسانی های بعدی نزد خود نگهدارند.

شماره تمارس

22449240 21 (98+)

کانال تلگرام

ABU_Admission@

ایمیل

admission@abu.ac.ir

شماره ما در واتس اپ

9101915801 98+

آیدی ما در پیام رسان تلگرام

ABUadmission@

بازدیدها: 670