ششمین جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) برگزار شد

ششمین جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) برگزار شد

ششمین جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع)، مراسم جشن دانش آموختگی صد و دوازده نفر از دانشجویان ورودی سال 1396، روز سه شنبه 18 تیر 1398 در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و با حضور حجت الاسلام و المسلمین اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) و حجت الاسلام و المسلمین نواب؛ دبیر و عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) برگزار شد.
در ابتدای این مراسم دکتر منصور میراحمدی؛ رئیس دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع)؛ ضمن تبریک سالروز ولادت امام رضا (ع) اظهار داشت : این مراسم بیش از هر چیز یاد آور یک دوره موفق برای عزیزانیست که در یک مقطع تحصیلی تحصیل کرده اند و این جشن دانش آموختگی را بدین منظور برگزار می کنیم و امیدواریم این عزیزان در زندگی علمی و شخصی و در آینده در جامعه خود موفق و موید باشند.
وی افزود : اگر رابطه دانشگاه و جامعه را رابطه دو سویه ای تعریف کنیم و نوعی تعامل بر رابطه دانشگاه و جامعه حاکم باشد قطعاً دانشگاه ها، پرسش ها و نیاز های خود را از جامعه دریافت می کنند و بر اساس مبانی علمی خود به این پرسش ها و نیاز ها پاسخ می دهند. اما در این رابطه چنانچه دانشگاهی بتواند افزون بر برنامه ها و فعالیت های جامع، ساختارها و زیر ساخت ها و نیرو های کار آمد را در اختیار بگیرد، می تواند این رسالت اساسی خود را تحقق ببخشد.
حجّت الاسلام و المسلمین دکتر میراحمدی اظهار داشت: دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السّلام سه فعالیت اساسی را در برنامه های خود در دستور کار دارد و از این طریق تلاش می کند برای دانشجویان عزیزی که تشریف می آورند و ما با افتخار از آنها میزبانی می کنیم برنامه های موفق داشته باشیم. قطعاً انتظار اول از دانشگاه آموزش است اما اگر این آموزش همراه نباشد با یک جهت گیری سالم و جهت گیری فرهنگی مناسب و همراه نباشد با عمق علمی و پژوهش نمی تواند موفق باشد به همین دلیل سه رکن اساسی فعالیت دانشگاه  آموزش، پژوهش و فرهنگ است. این سه ضلع اصلی در فعالیت های دانشگاه اگر به خوبی انجام شود می تواند به موفقیت در راستای نیل به اهداف و رسالت ها قدم بردارد. ما تلاش کردیم در ادامه مسیری که عزیزان ما، بزرگوارانی که در سال های گذشته هدایت و مدیریت این دانشگاه را برعهده داشتند قدم برداریم و با توجه به اساس نامه بسیار مهم این دانشگاه  و اسناد بالادستی بتوانیم در مسیری که دانشگاه قرار داده شده حرکت کنیم و چند گام این دانشگاه را به جلوتر ببریم.
دکتر میر احمدی با اشاره به دو سال فعالیت خود در دانشگاه بیان کرد : در 2 سال اخیری که بنده توفیق خدمت در این دانشگاه را داشتم تلاش کردیم در این سه ضلع اساسی اقداماتی انجام بدهیم. تنوع بخشی و جذب دانشجویان نخبه یکی از مهمترین برنامه های ما در دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) بوده و امروز می توانیم اعلام کنیم که 30 درصد از ورودی هایمان دانشجویانیست نخبه از 10 کشور اسلامی که غیرفارسی زبان هستند و این مسیر همچنان ادامه پیدا خواهد کرد. تلاش کردیم کادر هیات علمی دانشگاه را تقویت کنیم در این 2 سال جمع هیات علمی دانشگاه از 6 نفر به 19 نفر هیات علمی تمام وقت رسیده که سرمایه بسیار ارزشمندی در اختیار دانشجویان قرار گرفته است. تلاش شده کیفیت آموزش را ارتقاء دهیم و ضوابط و مقررات آموزشی را به شکل جدی رعایت کنیم چرا که بر این باوریم که اگر این ضوابط و مقررات بر ما حاکم شود می تواند موجب ارتقاء فعالیت دانشگاه گردد. در حد توان و بضاعت سعی کردیم در جهت امکانات رفاهی برای دانشجویان قدم برداریم. سعی کردیم دانشگاه را به زیر ساخت های مورد نیاز در جهت ارتقاء فعالیت های آموزشی و پژوهشی تجهیز کنیم و نکته آخر راه اندازی کانون دانش آموختگان دانشگاه هست که خوشبختانه زیر ساخت های آن فراهم شده و دانش آموختگان می توانند از این طریق با دانشگاه در ارتباط باشند. تمام تلاش همکاران بنده در این دانشگاه بر این است که بتوانند از طریق خدماتی که ارائه میدهند زمینه ارتقاء علمی و فرهنگی دانشجویان عزیز را فراهم کنند .
در ادامه مراسم دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: بسیار خوشحال، خرسند و سعادتمند هستم که بار دیگر در جمع دانشجویان و کادر علمی دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع) حضور پیدا می کنم و در یک فرصت ویژه علمی در پایان مقطعی و ورود به مقطعی دیگر و از مرحله ای به مرحله دیگر در جمع شما حضور پیدا کردم، خدواند این توفیق  را عنایت کرده و خدا را سپاس می گویم.

حجت الاسلام و المسلمین «محمدحسن اختری» اظهار داشت: در اثر تلاش ها و پیگیری ها، شاهد رشد و پیشرفت و گسترش دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع) هستیم. از این بابت خوشحال و خرسندیم و این را به عنوان توفیقی از طرف خداوند متعال می دانیم. امیدواریم که خداوند توفیقات خود را بیفزاید تا این دانشگاه بتواند جایگاه مناسبی برای پیروان اهل بیت(ع) در جهان امروز را بدست بیاورد که تا آنجا فاصله زیادی است و تلاش بسیار فراوانی نیاز دارد. 
وی افزود: از همت، تلاش و سعی همه خدمتگذاران به خصوص ریاست دانشگاه و همه معاونین، مدیران، مسئولان و اساتید علمی دانشگاه تقدیر و تشکر می نمایم. مخصوصاً از برادر بزرگوار حجت الاسلام حاج آقا نواب، دبیر و عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) قدردانی می نمایم. کاستی ها و نواقصی در امور خدماتی، فضای علمی و آموزشی وجود دارد. ولی مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام مصمم است تا این کاستی ها را برطرف کند و زمینه های بهتر و مساعدتری بوجود بیاورد. در این چند سال تلاش های خوبی صورت گرفته که لازم می دانم از فعالیت ها و مجاهدت های برادر بزرگوار حجت الاسلام دکتر منصور میراحمدی ریاست دانشگاه تقدیر و تشکر کنم که انصافاً در این مدت، توانسته تحول ایجاد کند و حرکت به سوی آینده را سرعت ببخشد که بسیار جای تقدیر و تشکر دارد؛ هم از ایشان و هم از همه معاونین، مدیران، اساتید محترم و از تلاش های همه دانش آموختگان قدردانی می کنم که ظهور و بروز این زحمات حضور دانش آموختگان در کشورهای خود و به ثمر رساندن آنچه را که در اینجا آموخته اند، است و به فرموده امام علی ابن موسی الرضا (ع) که بیاموزید و به دیگران هم آموزش دهید و به دیگران برسانید تا آنها به معارف مکتب اهل بیت(ع) پی ببرند.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به نقض مکرر حقوق بشر از سوی جنایتکاران به ویژه آمریکا، گفت: مسئله حقوق بشر، مسئله بسیار انسانی و همگانی است و اینکه پژوهشگران باید به این مسئله بپردازند که مسئله حقوق بشر در جهان امروز چه جایگاهی دارد؟ آیا حقیقتا بر طبق اهدافی که برای آن در نظر گرفته شد و همه منشورات بین الملل که تنظیم می شود، آیا به اهداف خود رسیده و به آن عمل می شود؟ این سردمداران حقوق بشر این همه امکانات، پشتیبانی ها و سلاح ها و اموال فراوان خرج می کنند برای آنکه انسانها را به سادگی نابود کنند. جنایاتی که در کشورهای مختلف و در کشورهای اطراف ما رخ می دهد، جای دقت دارد که بیاندیشیم و این مسئله، مسئله ای است که پژوهشگران و اندیشمندان در همه کشورها با آن روبرو هستند.
وی افزود: آنچه که امروز در افغانستان، پاکستان، سوریه، بحرین، یمن، نیجریه و جاهای مختلف دنیا می گذرد با کدامیک از موازین حقوق بشر سازگار است؟ در کشور بحرین، به مردم اجازه یک رای نمی دهند و به خاطر اینکه آنها خواهان یک رای هستند، سرکوب می شوند و آنان را از بین می برند. در افغانستان “طالبان” این جماعت جنابتکار را مسلط کردند و جلسات گفتگو تشکیل می دهند و امکانات به آنها می دهند برای اینکه جنایت کنند. با امکانات فرانسوی ها، انگلیسی ها و آمریکایی ها، با همه حمایت ها و تدابیر آمریکایی ـ صهیونیستی و با دست جلادان آل سعود و آل نهیان هر روز بر سر مردم ستمدیده، بی دفاع و مظلوم یمن بمب می ریزند؛ برای اینکه این مردم می خواهند در کشورشان زندگی کنند. اینهایی که مدعی عدم دخالت در کشورهای دیگر هستند چگونه تفسیر می کنند که کشوری لشگرکشی کند و با هواپیما و توپ و نیروهای ائتلاف، مردمی را نابود کند و بگوید ما از حقوق ملت ها دفاع می کنیم!

[URIS id=9367]

حجت الاسلام اختری با اشاره به مظلومیت شیخ زکزکی و شیعیان نیجریه اظهار داشت: در نیجریه شخصی که مورد علاقه و محبت مردم است، خواهان حقوق مردم خود است، چطور او و طرفدارانش را به خاک و خون کشیدند و آن رهبر دینی را که مورد علاقه مردم است چطور در زندان نگه داشتند؟ با اینکه دادگاه حکم آزادی شیخ زکزاکی را صادر کرده است، دولت با کمال بی شرمی و وقاحت بیش از دو سال است که وی را در حبس نگه داشته و هم اکنون مبتلا به چندین بیماری است و اجازه معالجه هم نمی دهند. اجازه نمی دهند که شیخ زکزکی در کشوری دیگر معالجه شود. سازمان های حقوق بشری می گویند ما از حقوق بشر دفاع می کنیم، این جای دقت و توجه دارد.
وی درباره ویژگی اساسی نظام اسلامی ایران گفت: آنچه امتیاز مردم و کشور ماست این است که این کشور در برابر قلدری ها، زورگویی ها و خواسته های غیر انسانی و غیر قانونی آمریکا و طرفتارانش ایستادگی کرده و ایستادگی می کند. همه اینها از برکات وجودی این انقلاب و این نظام است. اینها از برکات انقلاب اسلامی و وجود مبارک امام خمینی (ره) است که این نظام و انقلاب را به وجود آورد، همچنین از برکات وجود مقدس رهبر فرزانه انقلاب اسلامی امام خامنه ای است.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) خطاب به دانشجویان دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع) گفت: امیدواریم که آنچه را که در اینجا از ایستادگی مقاومت و پیشرفت این کشور از عظمت اسلام و انقلاب اسلامی می بینید برای دیگران نقل کنید.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: آنچه که مهم است و کشورهای اسلامی به آن نیازمند هستند، بصیرت و آگاهی است. این رسالتی است که انقلاب بر دوش ما گذاشته است. این پیام آگاهی، پیام بصیرت که پیام خدا و پیام پیامبر خداست، پیام نجات بخش انسانها است را باید به دیگران برسانیم و باید مردم را آگاه کنیم.
وی خطاب به فارغ التحصیلان دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع) گفت: مجمع جهانی اهل بیت(ع) در مرحله اول متعلق به پیروان اهل بیت(ع) است. در مرحله دوم برای ارتباط با مسلمانان و در مرحله سوم برای غیر مسلمان ها است. این رسالتی که مجمع دارد بر عهده شماست و شما در کشورهای خود این را ابلاغ کنید و این درخواست را از شما دارم که با دانشگاه و با مجمع جهانی اهل بیت(ع) در هر کجا که هستید، مرتبط باشید. این ارتباط علمی و علاقه همکاری را با دانشگاه و مجمع جهانی اهل بیت(ع) حفظ و دنبال کنید. این دانشگاه برای خدمت و تربیت و آموزش کادرهای موثر علمی، فنی و تکنیکی در نظر گرفته شده و امیدواریم در آینده با تأسیس رشته های مختلف دیگر بتوانیم در انجام وظایف خود موفق باشیم. انتظار ما این است که شما به عنوان پیام آوران و سفرای این دانشگاه در کشورهای خود و کشورهای دیگر بتوانید علاقه مندان به علم و دانش را تشویق کنید که بیایند و در  کشور جمهوری اسلامی ایران دانش بیاموزند.
وی در ادامه اظهار داشت: در ایران مسئله ارتقا و پیشرفت علمی و رسیدن به قله علم و کمال را مقام معظم رهبری به عنوان اهداف علمی در این کشور در نظر گرفته اند. ایران اسلامی به سوی قله علمی به پیش می رود که الحمدلله با این همه پیشرفت ها و این توانمندی جمهوری اسلامی و به خصوص جوانان مستعد و فرهیختگان کشورمان، توانست از نظر علمی و تکنیکی با ساقط کردن پهپاد پیشرفته آمریکایی ثابت کنند، ایران برای همه جوانان و دانش پژوهانی که در کشور های مختلف علاقمند به تحصیل هستند در این کشور از آنها استقبال شود و زمینه علمی و آموزشی برای آنها فراهم شود.
در ادامه مراسم از حافظان قرآن کریم و نفرات برتر هر رشته تحصیلی تقدیر به عمل آمد.