دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری

دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری

مدیر گروه

دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری
نام و نام خانوادگی
دکتر جلال درخشه
تحصیلات
دکتری علوم سیاسی

معرفی رشته روابط بین الملل

این گروه به مطالعه و بررسی مهمترین مسائل و پدیده‌های حادث در محیط جهانی همچون جنگ و صلح، سیاست خارجی، تعاملات اقتصادی، دیپلماسی، امنیّت و بحران‌های بین‌المللی می‌پردازد. دانشجویان این رشته قادر خواهند بود رفتارها و تصمیمات بازیگران مختلف محیط جهانی و اندرکنش‌های آنان را تحلیل نموده و درک روشنی از الگو‌ها و منطق تحولات جهانی داشته باشند.

مدیر گروه

دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری
نام و نام خانوادگی
دکتر محمد غفاری فرد
تحصیلات
دكتري  علوم اقتصادی - اقتصاد منابع

معرفی رشته اقتصاد اسلامی

این گروه با هدف ارتقاء سطح علمی و دانش اقتصاد اسلامی در عرصه‌های ملّی و بین‌المللی و با توجه به نیاز کشورهای اسلامی، به موضوعاتی همچون نسبت بازارهای مالی و پولی با احکام شریعت، چگونگی منطبق نمودن سیستم پولی و ساختارهای اقتصادی کشورهای اسلامی با احکام و فقه اسلامی، توزیع عادلانه ثروت و رفع فقر و نابرابری اقتصادی درجوامع اسلامی و تبیین قواعد و ساز و کارهای اقتصادی اسلامی برگرفته از مبانی و اصول و احکام اسلام در قالب رشته اقتصاد اسلامی مصوّب شورای برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری ایران می‌پردازد. برخی از موضوعات مورد مطالعه در این گروه عبارتند از: اقتصاد کلان، اقتصاد خرد، مبانی اقتصاد اسلامی، بانکداری اسلامی، اقتصاد سنجی.

مدیر گروه

دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری
نام و نام خانوادگی
دکتر محمود فیروزیان
تحصیلات
دكتری رشته مديريت صنعتي ـ گرایش مديريت توليد

معرفی رشته مدیریت بازرگانی (بازرگانی بین المللی)

بازرگانی بین المللی یکی از گرایش های مهم رشته مدیریت بازرگانی است. آشنایی دقیق با وظایف اساسی سازمانهای بازرگانی داخلی و بین المللی خصوصا واحدهای مرتبط با صادرات و واردات، افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت مسائل مبتنی بر بازارهای بین المللی، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به مشکلات بازارشناسی بین المللی، ارزیابی راه حلهای مختف در مورد هر مسأله و تصمیم گیری و اجرای تصممیمات اتخاذ شده، افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت شرایط و اوضاع و احوال متغیر اجتماعی، اقتصادی، تکنولوژیکی و سیاسی که بازار را تحت تاثیر قرار می دهند و تطبیق برنامه های سازمان با شرایط جدید و ایجاد زمینه لازم و تشویق دانشجویان به خودآموزی و رشد فردی و حرفه ای از جمله توانمندی هایی است که فارغ التحصیلان این رشته به دست می آورند. حضور دانشجویان از ملیت های مختلف در دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السلام، ظرفیتی کم نظیر است که دانشجویان این رشته می توانند از آن استفاده نمایند و آینده شغلی خوبی را برای خود در مسیر رشد و تعالی کشورهای اسلامی و مسلمانان بردارند.

ارتباط با  دانشکده

تلفن گویا : ۹- ۲۲۴۴۹۲۹۷ ۲۱ ۰۰۹۸

داخلی ۱44 (گروه روابط بین الملل)

داخلی ۱40 ( گروه اقتصاد اسلامی)

داخلی ۱46 (گروه مدیریت بازرگانی)

آدرس : تهران، بلوار ارتش شرق، ابتدای شهرک ابوذر، پلاک ۳۵