برگزاری جلسه هیأت رئیسه ی دانشگاه با حضور آیت الله رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)

برگزاری جلسه هیأت رئیسه ی دانشگاه با حضور آیت الله رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)

به گزارش روابط عمومی و بین المللی دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع)، به نقل از حوزه ریاست؛ آیت الله رمضانی پس از مراسم شروع سال تحصیلی 99-1398 دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع) و ایراد سخنرانی در این مراسم، در جمع اعضای هیأت رئیسه ی دانشگاه حضور یافتند. در این جلسه، دکتر میراحمدی؛ رئیس دانشگاه ضمن معرّفی اعضای هیأت رئیسه، گزارش مختصری از وضعیت دانشگاه ارائه نمودند و پس از آن هر یک از اعضای هیأت در خصوص مشکلات و چالش های موجود در مسیر توسعه و ارتقای دانشگاه، مواردی را (شامل کمبود بودجه، فضای فیزیکی محدود و …) مطرح نمودند.

در ادامه آیت الله رمضانی ضمن معرّفی دانشگاه به عنوان محور اصلی آموزشی مجمع جهانی اهل بیت(ع) بیان فرمودند که نسبت به دانشگاه نگاهی توسعه‌ای خواهند داشت و در ارتقاء و پیشرفت آن حتماً حمایت خواهند نمود.

ایشان علاوه بر برنامه های آموزشی و فرهنگی دانشجویان و پشتیبانی از دانش آموختگان توسّط دانشگاه، برنامه ستادی دیگری را شامل ارتباط و تعامل با تمامی دانشجویان غیرایرانی سایر دانشگاه های کشور از طریق برگزاری همایش ها، نشست های تخصصی و … را برای دانشگاه برشمردند.

آیت الله رمضانی در ادامه ضمن اعلام آمادگی مجمع در حمایت از دانشگاه بالاخص در حوزه جذب دانشجو از طریق همکاری معاونت بین الملل مجمع و نمایندگی های مستقر در کشورها بمنظور تنوّع بخشی در پذیرش دانشجویان از ملّیّت های مختلف و تجهیز کتابخانه دانشگاه به کتاب ها و منابع مورد نیاز، ابراز امیدواری نمودند که با حمایت مجمع و با رایزنی و استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز کشور، نسبت به احداث ساختمان های مورد نیاز دانشگاه انشاألله در آینده اقدام خواهد شد.

دبیرکلّ مجمع جهانی اهل بیت علیهم السّلام در ادامه انتظاراتی را نیز از دانشگاه بیان فرمودند، از جمله:

  • تأکید بر تمرکز و کار بسیار در زمینه های تربیتی دانشجویان از طریق برقراری تعامل نزدیک و چهره به چهره با دانشجویان؛

  • ارتقاء سطح علمی اساتید و انتشار مقالات پژوهشی؛

  • جهت دهی رساله ها متناسب با ظرفیت ها و ملّیّت های دانشجویان؛

شایان ذکر است؛ در پایان جلسه، آیت الله رمضانی به اتّفاق اعضای هیأت رئیسه و هیأت همراه،  از بخش های مختلف دانشگاه بازدید به عمل آوردند.